دامپزشکی شهرکرد 91
 

image

پرورش گاوها:از تولید شیر وگوشت تا انتی بادیهای مدرن!

هزاران سال است که بشر گاوها را به منظور استفاده از گوشت ، پوست و شیر آنها پرورش می دهد . اما بر اساس نتایج تحقیقاتی که روز گذشته توسط محققین در موسسه تحقیقات اسکریپس منتشر شد ، حیوانات فوق واجد دسته ایی از آنتی بادی ها میباشند که میتوانند راهگشای داروسازان در جهت ساخت داروهای جدید باشد .

به گزارش آژانس خبری دامپزشکان ایران زمین ( www.vna.ir ) دکتر اسمایدر ، سرپرست این تیم تحقیقاتی به خبرنگاران گفت : پیش از این ، آنتی بادی هایی که توانایی های فوق را به لحاظ ساختار و تنوع پذیری داشته باشند ، مشاهده نشده است .

نتایج منتشر شده در این مطالعه ، حاکی از آن میباشد که آنتی بادی های فوق واجد دسته ایی منحصر به فرد از انواع CDR میباشند که ویژگی های خاصی به آنها داده است و آنها را از سایر انواع آنتی بادی ها متمایز کرده است . محققین بر این باورند که تکامل سیستم ایمنی گاوها میتواند به دلیل تجزیه و تخمیر در معده چهار قسمتی آنها باشد .

محلی که سرشار از انواع عوامل بیماری زاست و در صورت عدم وجود چنین سیستم دفاعی مناسبی ، رخداد عفونت های جدی ، دور از انتظار نیست .

نتایج کامل این مطالعه در نشریه Cell منتشر شده است .

منبع من:vna.ir


موضوعات مرتبط: علمی
[ یکشنبه سی ام تیر ۱۳۹۲ ] [ 15:36 ] [ فاطمه نيداري پور ]
درباره وبلاگ

وبلاگ دانشجویان دامپزشکی
ورودی 91 دانشگاه شهرکرداکنون که به پیشه دامپزشکی گام می نهم سوگند یاد میکنم که با محافظت از سلامت حیوانات و کاهش درد و رنج آنها ، کوشش برای حفظ منابع حیات دامها ، تلاش در بهبود بهداشت همگانی و پیشبرد دانش دامپزشکی و مبارزه با بیماری های مشترک انسان و حیوان ، دانش عملی و مهارت های خود را در راستای مصالح جامعه به کار گیرم .


من در انجام وظایف حرفه ای خود همواره به وجدان ، شرف و اصول اخلاق علم دامپزشکی پایبند خواهم بود .


تعهد میکنم که همواره برای پیشبرد روز افزون دانش و شایستگی حرفه ای خود کوشا باشم.
امکانات وب